Wacław Zimpel/LAM + Giridhar Udupa

LAM to trio powołane do życia przez znakomitego klarnecistę Wacława Zimpla, który do zespołu zaprosił pianistę Krzysztofa Dysa oraz perkusistę Huberta Zemlera. Wspólny, klasyczny mianownik trójki muzyków oraz swoboda w posługiwaniu się językiem improwizacji to najsilniejsze spoiwo łączące tych trzech wybitnych instrumentalistów.

Projekt LAM jest konsekwencją poszukiwań inspiracji przez Zimpla u amerykańskich minimalistów, m.in. Steve’a Reicha, Terry’ego Rileya i La Monte Younga, które przefiltrował przez charakteryzującą go niezwykłą wrażliwość i kompozytorską pomysłowość.

Wyjątkowe brzmienie Dysa na fortepianie, oryginalne schematy rytmiczne wygrywane przez perkusję Zemlera, żarliwe improwizacje Zimpla na klarnecie sprawiają, że LAM zdobył szerokie uznanie zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków muzycznych.

Po mistrzowsku operując niezwykle oszczędnymi środkami wyrazu zespól odnalazł uniwersalną, mistyczną receptę na muzyczne odmalowanie nieuchwytności trwania.

W festiwalowym koncercie formacji LAM towarzyszyć będzie niezwykły gość specjalny. Światowej sławy mistrz hinduskiego instrumentu perkusyjnego ghatanu, Giridhar Udupa. Jest on czołowym przedstawicielem muzyki karnatyckiej, jednego z najstarszych systemów muzycznych na świecie, którego powstanie w południowych Indiach datuje się na IV wiek p.n.e.

Muzyka, która narodziła się jako specyficzny sakralny hymn 2.500 lat temu dozna  magicznej symbiozy z głęboko kontemplacyjnym minimalizmem XXI wieku.

Będziemy świadkami narodzin dzieła nowatorskiego i wybitnego.

Informacje o koncercie:

Kiedy:

27 października 2017
godz. 20.00

Gdzie:

Studio S2 Polskiego Radia
ul. Modzelewskiego 59
00-977 Warszawa

Bilety:

BRAK MIEJSC – WSZYSTKIE BILETY JUŻ ZAREZERWOWANE