23.10.21 (SO) G. 18:00
- EL GUSTO, REŻ. SAFINEZ BOUSBIA
(WARSZAWSKA PREMIERA FILMOWA)

/ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI /

KINO MURANÓW
(UL. ANDERSA 5)
SEANS BEZPŁATNY

Wielkie miasta ze swej natury są przesycone dźwiękiem. Odgłosy ulicy scalają się z metalicznymi taktami maszyn przemysłowych i basowymi pomrukami kursujących statków. W takim właśnie tyglu portowego Algieru narodził się niezwykły gatunek muzyczny – Chaabi. Muzyka popularna i demokratyczna, wykonywana i słuchana wspólnie przez żydowskich i muzułamańskich robotników i rzezimieszków, przesycona atmosferą berberyjskich i andaluzyjskich pieśni religijnych, ale nie stroniąca też od jazzowego brzmienia.

Debiutancki film Safinez Bousbii z pietyzmem prezentuje kolejne portrety arabskich i żydowskich muzyków, śledzi ich, często skomplikowane, osobiste historie i muzyczną drogę na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Z tej emocjonalnej, filmowej przygody wyłania się prawdziwa potęga muzyki jako języka łączącego nas ponad podziałami etnicznymi i religijnymi. El Gusto to jednak także historia wzruszającego sukcesu. Po ukończeniu filmu, dzięki staraniom reżyserki, orkiestra odrodziła się w praktycznie oryginalnym składzie, nagrała dwa udane albumy i wystąpiła w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie.


Bilety na festiwalowe koncerty 22, 24 i 26 października można zakupić na naszej stronie internetowej, a także poprzez portale biletyna.pl i ewejsciowki.pl. Zachęcamy do zakupu biletów przez Internet.

Na seans filmowy 23 października i koncerty 25 października obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu od 11 października.

Sprzedaż stacjonarna biletów w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa, 1 piętro) w godz. 9.30 – 14.30 od poniedziałku do piątku. W miarę dostępności, bezpośrednio przed wydarzeniami będą sprzedawane bilety na wolne miejsca, które zostaną wskazane przez obsługę festiwalu.

Każda z osób uczestniczących w wydarzeniu zobowiązana jest do wypełnienia oświadczenia COVID -19 otrzymanego wraz z biletem. Druk oświadczenia będzie również dostępny na miejscu wydarzenia.

Skip to content